Jelenlegi hely

III.Jászsági Gyermek és Ifjúsági Szólótáncverseny

 

Harmadik alkalommal került megrendezésre a III. Jászsági Gyermek és Ifjúsági szólótáncverseny Jászberényben a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet támogatásával 2015. április 24-25-én.

A verseny célja összhangba a pályázati kiírásban leírtakkal, a tehetséges gyermekek felismerése, tudásuk, képességeik továbbfejlesztése, bővítése, a műhelymunka és egyéb kötetlen ismeretterjesztő program keretein belül, valamint a megszerzett ismeret és tudás bemutatásának lehetősége és megmérettetése volt egy országos tanulmányi versenyen.

A versenyt két kategóriában rendeztük meg: fiúszóló és páros. Mindkét kategóriában kötelező és szabadon választott táncokat kellett bemutatni a versenyzőknek. A versenyben résztvevőknek a kategóriánként meghatározott egy kötelező és egy saját maguk által szabadon választott táncanyagból kellett két perces (+- 20 mp) improvizációt bemutatniuk a zsűri előtt. A zenét a Fix Stimm zenekar szolgáltatta.

Kötelező táncok:

I. Korcsoport részére

Fiúszóló kategóriában: Tiszai dialektus egy férfi tánca

Páros kategóriában: Tiszai dialektus területről egy páros tánc

II. Korcsoport részére

Fiúszóló kategóriában: Erdélyi dialektus terület egy férfi tánca

Páros kategóriában: Erdélyi dialektus terület egy páros tánca

Szabadon választott táncaikat a versenyzők a Kárpát-medence tánchagyományból választhatták.

A döntőn 90 tanuló szerepelt, de a válogatókon  ennél sokkal több tanuló méretette meg magát.

A versenyprogram után, a Viganó Alapfokú Művészeti Iskola táncházat szervezett versenyzők és kísérőjük részére. Másnap délelőtt a zsűri értékelte a látottakat és díjazta az arra érdemes produkciókat.

Eredmények és díjak az alábbiak voltak:

A produkciókból 16-an lettek nívódíjas szólótáncosok ( a 8 lány jászsági keszkenőt, a 8 fiú jászsági nyakravalót kapott).

Szólótáncosi nívódíjat kaptak:

lányok: Jarábik Maja, Dancs Emes, Lakatos Panna, Hosnyánszki Noémi, Fecske Fanni, Galajda Noémi, Oláh Nóra,   Kármán Krisztina  fiúk: Horváth Levente, Balogh Gergő, Kormos Balázs, Teleki Bence, Pelczhoffer Richárd, Lukács István, Rusvai Márton

Különdíjban részesültek az alábbi táncosok:

Balogh Veronika Flóra, Sebestyén Csaba, Nagy Dominika Mária, Tóth Alex, Szőcs Szabolcs,Ifj. Hercz Vilmos, Hercz Lili, Kovács Martin, Mikesi Júlia, Kozák Zsombor, Vas Petra, Innerhofer Patrik

Kiemelt szólótáncosi díjat kaptak:

lány: Farkas Johanna fiúk:Süle-Szigeti Levente, Aranyi Krisztián, Makula Zoltán

Legeredményesebb felkészítő pedagógusok:

 Csontos Anna, Vámos István, Busai Zsuzsanna, Busai Norbert, Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Simon Gyula

 

 

 Képek a rendezvényről:

Rendező

Folklór Kulturális Közalapítvány

és a

Jászság Népi Együttes

Kiemelt szponzor

Jász-Plasztik Kft.

Gyémánt szponzor

220 VOLT
B. Braun Medical Kft.
Carrier CR Magyarország Kft.
Ilpea Profext Kft.
Somos kiadó: Kovács László és Nagy Zoltán
Szerencsejáték Zrt.
Trió Rádió FM

Arany szponzor

Amond Kft.
Co-op Star
Dobó Trans Kft.
FORTACO Zrt.
Jász-Barkács Bt.
Kód Kft.
Metálplaszt
PR Telecom
Rock
Scintilla Kft.
Szikra Galéria

Szponzorok

Assist-Trend Kft.
Creatív Color Stúdió Kft.
Darázs Keverő Kft.
Donnert Richárd és Bognár Sándor
Gerőcs Kerámia Kft.
Hering Autóház Kft.
IBUSZ Utazási Iroda
Jász-Plasztik Autócentrum
Mr. Work
Peugeot Qualite
Simon Virágkertészet
Téba tüzép
Tutti Bau Kft.

Támogatók

Arizona Steak House
Buborék Szikvízüzem - Petrányi Zsolt
Dobó Katalin
Gattyán Építész Iroda kft
Mag ICS Holding Zrt.
Piac Market Jászberény
Pócs János országgyűlési képviselő

Médiatámogatók

Jász Trió TV
Jászkürt Újság

Együttműködő partnerek

EKE Jászberényi Campus,Zirzen Janka Kollégium
Jász Folk Alapítvány
Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium
Jászberényi Rendőrkapitányság
Jászberényi Vagyonkezelő és Városüzemeltető Nonprofit Zrt.
Jászkerület Nonprofit Kft
Klapka György SZKI
Lehel Vezér Gimnázium
Tűzoltóság Jászberény